30 Ekim 2011 Pazar

çok üşümek...

dokunma, elin yanacak.. öyle bir ateş parçası ki bu dünya, öyle bir yangın yeri ki yaşadığın ülke, dokunmasan bile suya sabuna, ateş birgün seni de yakacak.. yedi tepeli bir şehirde olsan da, yedi küsür şiddetinde bir depremden onca felaket haberleri duyuyorsan, ve çok da değil hani, beş duyusu da sağlıklı çalışan bir insansan, için yanacak.. 


gördüğünde yıkımları, duyduğunda hikayesini sefaletin, dokunamadığında onca soğukta üşüyen sıcak bir kalbe, çekip çıkartamadığında birini o soğuk cehennemden,  yediğin aş,  içtiğin su takılmıyorsa boğazına, aynadaki aksini değil, bu sefer yüzünü kır.. ellerin kanasın.. yüzün kırılsın.. sesin boğulsun.. 


deprem bu olur, kar bu yağar, insan bu ölür, ayaz bu üşütür.. şimdi hiçbir şey olmamış gibi yaşamaya devam etmek o kadar da kolay değil artık.. şimdi umursamamak, şimdi derin bir uyku, şimdi sıcak evin huzuru, şimdi doyasıya yemek çok uzak.. 


öyle bir cehennemdeyiz ki, umursamamak, umursamaktan daha güçlü bir ateş, önce kalbinizi yakmaktan başlayacak...Hiç yorum yok:

Yorum Gönder